SPRIEVODCA PRE MOLETKY – TYPY POSTAVY

predchádzajúcom článku sme sa sústredili na zmeranie mier tela pre správny výber veľkosti. Teraz si priblížime ako s mierami pracovať v prípade plus-size žien je dôležité, aby ste lichotili svojim krivkám a oblečením si dopomohlisofistikovanejšiemu vzhľadu.
Prvým krokom je určenie typu postavy. Predstavíme si štyri typy postáv, ktoré sú v módnom priemysle najbežnejšie.

PRESÝPACIE HODINY
Ženy v tvare presýpacích hodín majú podobne široké proporcie hornej a dolnej časti tela. Boky a poprsie sú takmer rovnakej šírky s úzkym pásom. Postavy presýpacích hodín majú tendenciu priberať po celom tele, najmä v oblasti bokov a hrudníka.
Čo nosiť? Mnoho štýlov lichotí tomuto typu postavy. Upozornite na definovaný pás nosením nasledujúceho oblečenia:

Čo nenosiť? Držte sa ďalej od voľných topov a šiat. Oversize strihy Vám skryjú štíhly pás, na ktorý sa chceme zamerať.

HRUŠKA - TROJUHOLNÍK
Dámy s typom postavy hrušky majú väčšiu spodnú časť tela a malú hornú časť tela. Boky sú o niečo širšie ako ramená a hmotnosť sa priberá pod pásom. Bacuľky v tvare hrušky majú zvyčajne menšie hrudníky a ploché brucho v pomere k ich bokom.
Čo nosiť? Keďže pás je pri hruškových tvaroch menší, žiada sa oblečenie, ktoré túto oblasť zvýrazňuje. Vyberte si oblečenie, ktoré má svetlejšiu 
farbu v hornej časti tela, ale tmavšie v strednej a dolnej časti tela, šaty bez ramienok, lodičkové výstrihy,(TaylorMaliahAimy) široké výstrihy, topy so zdobením alebo vzormiktoré dodajú Vášmu poprsiu objem. Noste tiež push-up podprsenku alebo vystuženú podprsenku, aby vaša horná a spodná časť tela vyzerala vyvážene.
Mali by ste sa zamerať na tieto štýly oblečenia:

Čo nenosiť? Zúžené slimfit nohavice alebo džínsy, balónové šaty, neforemné alebo oversize košele, tričká s krátkymi rukávmi s okrúhlym výstrihom, šaty príliš nariasené pod prsiami, široké pruhy v oblasti strednej časti tela.

BANÁN - OBDĹŽNIK
Moletky tohto typu postavy sú proporcionálne rovnakej šírky od ramien cez pás až po boky. Rozdiel medzi banánom a presýpacími hodinami je definícia pásu. Pás nie je príliš definovaný.
Čo nosiť? Keďže máte rovnaké proporcie v oblasti poprsia a bokov, zamerajte sa na vymedzenie pásu. Nasledujú tipy na oblečenie,
ktoré Vám pristanú:

Čo nenosiť? Vyhnite sa noseniu obtiahnutého a neforemného oblečenia.

JABLKO - KRUH
Ženy v tvare jablka sú väčšie v hornej polovici tela ako v dolnej polovici. Majú štíhlejšie boky a väčší hrudník a brucho. Majú širšie brucho v porovnaní s ramenami a bokmi. Stredná časť tela vyzerá okrúhla a široká a je takmer podobná tvaru jablka.
Oblečenie voľte tak, aby ste vytvorili presnejší pás, ako napríklad nasledujúce návrhy:

Upozornite na svoj zvršok tak, že sa zameriate na skvelé doplnky a tvar topov.

Čo nenosiť? Vyhnite sa oblečeniu, ktoré je neforemné a šatám ktoré majú v páse minimum alebo
žiadne detaily.

Pre všetky plus-sized dámy je dôležité poznať svoj typ postavy aby mohli pracovať so svojimi prednosťami a hrdo nosiť svoje neodolateľné krivky. Predsa nejde o to, akú veľkosť nosíte. Ide o to, ako svoju veľkosť nosíte.